El Pais: Fas Coronavirüs'le Mücadele Eden Ülkeler İçinde Öncü

Rabat – İspanya’nın en büyük gazetesi El Pais bugün 22 Mart’ta Fas’ın yeni koronavirüsün (COVID-19) yayılmasıyla mücadele ve sosyal ve ekonomik etkilerini hafifletmek için aldığı önlemleri içeren uzun bir makale yayınladı.

İspanya satış noktası, Fas’ın şehirlerarası toplu taşıma, uluslararası ve iç hat uçuşları, etkinlikler ve halka açık toplantıların askıya alınmasını, kısa süre önce gerçekleştirilen acil durumun şemsiyesi altında övdü.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Cumartesi günü İspanya’nın hapsetme konusunda “dünyanın en zorlu önlemlerine” sahip olduğunu ilan ederken, El Pais Fas’ın “daha ​​hızlı düzenlemeler” gerçekleştirdiğini iddia etti.

20 Mart’ta yürürlüğe giren olağanüstü hal kapsamında, Fas vatandaşlarının ve sakinlerinin işe gitmeden veya yiyecek satın almadan önce yerel yetkililer tarafından damgalanan ve imzalanan istisnai hareket izinleri taşıması gerekiyor.

“Bu Cumartesi, Fas, koronavirüsle mücadelelerinde en fazla sınırlandırma önlemini benimseyen ülkeler listesinin başında yer aldı.” “Çin bile bütün topraklarında böyle bir şey uygulamıyor.”

El Pais, virüsün Aralık 2019’da ortaya çıktığı Çin’i toplu taşımayı büyük şehirlerde faaliyete geçirdiği için eleştirmeye devam etti.

Fas, İspanya’dan çok daha az COVID-19 enfeksiyonu doğrulasa da, “Kuzey Afrika ülkesi 34 milyon sakinini korumak için cesur adımlar atmakta tereddüt etmedi” diye devam etti El Pais.

Priz, Fas’ın 13 Mart’a kadar sadece sekiz virüs vakasını doğruladıktan sonra, Fas bölgesinden ayrılan yabancı turistler dışındaki herkese İspanyol Ceuta ve Melilla bölgeleri ile sınırlarını kapattı.

El Pais, tüm uluslararası uçuşları proaktif olarak askıya aldıkları için Fas devletine övgüde bulundu ve acil durum ilan etmeden çok önce mahsur turistleri ülkelerine geri göndermek için “kesinlikle gerekli” olanları bıraktı.

Makale, ülkenin COVID-19 ile mücadelesinde attığı her adıma dokunarak, pandemi karşısında Fas’ın eylemlerinin tanınmasını içeriyor.

Yazım sırasında Fas 109 koronavirüs vakası, üç ölüm ve üç tam iyileşme olduğunu doğruladı.

Sağlık Bakanlığı, vakaların çoğunluğu yurtdışında veya yurtdışında enfekte olmuş bir taşıyıcı ile temas halinde olduğu için Fas’taki salgının ilk aşamasında olduğunu düşünmektedir.

Ancak Sağlık Bakanı Khalid Ait Taleb, 18 Mart’ta yerel enfeksiyonların ortaya çıktığını bildirdi. Fas İçişleri Bakanlığı, ülkenin 63. davasını onayladıktan sonra olağanüstü hal ilan etmeye devam etti.

Önümüzdeki günler COVID-19’un epidemiyolojik gelişiminde çok önemli olacak, diye yazıyor Ait Taleb, tüm vatandaşları ve sakinleri evde kalmaya ve virüsün bulaşmasını ve bulaşmasını önlemek için hijyenik talimatlara uymaya çağırdı.

Birisi “El Pais: Fas Coronavirüs'le Mücadele Eden Ülkeler İçinde Öncü” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: