Fas’ın Yabancılar İçin Özel Geri Dönüş Uçuşları

Rotterdam – Dışişleri Bakanlığı bir basın bülteninde, 22 Mart’tan sonra başka bir bildirime kadar uluslararası turistler için geri dönüş uçuşu olmayacağını açıkladı. Karar, Fas’ın yeni koronavirüsün (COVID-19) yayılmasını önleme tedbirlerinin bir parçası olarak geliyor.

Fas, Fas’taki ilk COVID-19 enfeksiyonlarının İtalya ve Fransa’dan taşındığı sonucuna vardıktan sonra ilk olarak 13 Mart’ta Fransa’ya ve Fransa’dan uçuşların askıya alındığını açıkladı. 15 Mart’ta Fas tüm uluslararası uçuşları askıya alarak tedbiri uzattı.

Karardan bu yana yaklaşık yüz özel uçuşa izin verildi, bu da kendilerini Fas’ta mahsur kalan binlerce turistin ülkesine geri gönderilmesini sağladı.

Geri dönüş uçuşlarının yetkilendirilmesine ek olarak, Fas’ın ulusal taşıyıcısı Royal Air Maroc (RAM), son ticari uçuşlarının kapasitesini ve sıklıklarını artırdı, Turizm Bakanı Nadia Fettah Alaoui’ye 16 Mart’ta bilgi verdi.

Hafta boyunca, ulusal havayolları tarafından düzinelerce ek uçuş yapıldı ve İngiltere ve Hollanda’ya son uçuşlar sırasıyla 19 ve 22 Mart’ta kalktı.

Fas şimdiye kadar dört ölüm ve üç iyileşme dahil 115 COVID-19 vakasını doğruladı. Fas’ın koronavirüs krizine verdiği yanıt, bir hafta içinde% 400 oranında hızla artan vakalar ışığında hızlı ve makul oldu.

Fas’ın sadece coronavirüs salgını sırasında Mart ayında en az 100.000 turisti kaybeteceği tahmin ediliyor ve tahmini mali kayıplar milyonlarca dolara ulaşıyor.

Turizm, 2019’da Fas’ın GSYİH’sinin yaklaşık% 11’ini temsil ediyordu. Fas turizm derneği başkanı Abdellatif Kabbaj’a göre, bu yılki krizin 3,5 milyar dolara ulaşan zararlar getirmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: