Hakkımızda


Merhaba !

Şimdi sizlere 2017 yılında başlamış olan ve halen etkisi günümüzde devam eden bir hikaye anlatacağım. Bendeniz A.Mellouki. Kim ola bu acep ? dediğinizi duyar gibiyim. O zaman lafı fazla uzatmadan hemen konuya gireyim.

2017 yılında yolu Türkiye’ye düşmüş, İngilizce-Fransızca öğretmeni olarak çalışmaya devam eden, “Fas.hakkinda” sayfasının kurucusu ve tabi ki Fas’lıyım. “Yahu orası da neresi”? Nasıl bir ülke ? “Çöl işte” dediğinizi duyar gibiyim. Zaten sayfayı açma amacım bu noktada doğdu. Niyetim sizlere Atlas okyanusu kıyısına kurulmuş,İslam coğrafyasının en batıdaki ülkesi,masallar diyarı Fas’ı tanıtmak.

Fas kültürü nedir, ne yer ne içerler, nereleri gezebiliriz, ticaret hayatı, havası suyu nasıldır gibi merak ettiğiniz pek çok bilgi için fazla uzağa gitmeyin. Size bir telefon kadar yakınız.

Kızıl şehir Marakeş’te kızılı yaşamak, gün batımının turuncusunu Sahra’da yakalamak, mavinin elli tonu için Chefchaouen’i şöyle bir ziyaret edip oradan bembeyaz binaların bulunduğu Kazablanka’yı da görünce Fas’ı “renklerin şehri” olarak düşünmeye başlayacağınızı garanti eder,otuz gün içinde iade hakkınız olduğunu da belirtmek isteriz.

Uzun lafın kısası, La Tzu’nun dediği gibi “En uzun yolculuklar bile tek bir adımla başlar.”… gelin bu ilk adımı birlikte atalım, “Fas.Hakkinda” sayfasını takipte kalalım.


Biz kimiz ?

A.Mellouki, sayfanın kurucusu ve yazarı. Fas hakkında bildiği herşeyi Türklerle paylaşmaya can atan, heyecanlı, bilgiyi ve paylaşmayı seven, fırsat buldukça gezen, hem öğretmen, hem dış ticaret hem fotoğrafçı hem de blog yazarı.%d blogcu bunu beğendi: