İSVİÇRE KAYAK KÖYÜ MATTERHORN DAĞI’NDA FAS BAYRAĞI

Görüntü İsviçre’den Fas’a umut ve dayanışma mesajı gönderiyor.


Rabat – Güney İsviçre’deki Zermatt kayak köyü, dün Fransızlarla birlikte “Cervin” olarak da bilinen Matterhorn dağını , COVID-19 krizinin ortasında ülkeyle dayanışma göstermek için dün Fas bayrağının renklerini aydınlattı .

Zermatt kayak köyü ve tatil köyü, 24 Mart’tan bu yana Matterhorn’a dünya bayrakları yansıtıyor ve İtalyan bayrağının gece göstergelerine başlıyor .

Zermatt web sayfasında; “İsviçre gibi, Kuzey Afrika’daki bu ülke yüksek dağlara sahiptir ve turizm yoluyla gelirinin önemli bir bölümünü oluşturur.” Dedi.

Organizatörler 45 dakika boyunca Fas bayrağını yansıttı. 

“Fas hükümeti, çok sayıda İsviçre vatandaşının ülkesine geri gönderilmesine aktif olarak yardım etti. Onlara dayanışmaları için teşekkür ediyoruz ve bir umut işareti gönderiyoruz” diye ekledi.

İsviçre’nin Fas Büyükelçisi Guillaume Scheurer, sergiye yaptığı açıklamada , ülkesinin Fas’a umut ve dayanışma mesajı gönderdiğini söyleyerek bir tweet attı .

Girişimle birlikte İsviçre kayak köyü , COVID-19 krizinin ortasında “ insanlara bir umut ve dayanışma işareti vermeyi” amaçlıyor .

Matterhorn dağını anlatan Zermatt kayak köyü, her zaman İsviçre’nin bir sembolü ve bir güç ve istikrar yeri olduğunu söyledi.

Zermatt web sitesinde “Matterhorn kadar güçlü, toplum bir arada durmalı, demirlenmeli ve fırtınanın geçmesine izin vermeli,” dedi.

Matterhorn dağı, 26 Nisan’a kadar her gece çeşitli ülkelerin bayrakları ile canlanacak.

İsviçreli ışık sanatçısı Gerry Hofstetter projeksiyonları yönetti. Dünyanın dört bir yanındaki binaları, anıtları, manzaraları ve dağları geçici olarak projelendirme ve geçici sanat eserlerine dönüştürme konusunda 21 yıllık deneyime sahiptir.

Zermatt, ışık şovuyla ilgilenenlerin evden takip etmelerini tavsiye ediyor: “Matterhorn çevresindeki web kameraları canlı görüntüleri yüksek kalitede iletiyor.

 “Işık umuttur. Köy, şu anda acı çeken ve krizin üstesinden gelmeye yardım eden herkese minnettar olan insanlarla dayanışma gösteriyor. ”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: