FAS ORDUSU COVİD-19 HASTALARI İÇİN REKOR ZAMANDA SAHA HASTANESİ KURDU

Hastane, inşaatının başlamasından sadece altı gün sonra tamamen faaliyete geçti.

Rabat – Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri (FAR) bugün 2 Nisan’da Kazablanka yakınlarındaki Benslimane’deki ilk askeri saha hastanesinin inşasını tamamladı.

Hastane sadece altı günlük bir rekor sürede inşa edildi, Medi1TV’den bir haber açıkladı.

COVID-19 hastalarını ağırlamak için inşa edilen askeri hastane, ek sağlık kapasitesi sağlayarak mevcut sağlık tesisleri üzerindeki baskıyı hafifletmeyi amaçlıyor.

Tesis, hastanenin başhekimi Doktor Teğmen-Albay Hicham Qachti’nin iki bölüme ayrıldığını açıkladı.

Çadırlardan oluşan ilk bölüm 260 hastaya ev sahipliği yapabilir. İkinci bölüm, COVID-19 tepkisi için gerekli tüm tıbbi cihazları içeren tam donanımlı bir binadır. Bina 200 yatak kapasitesine ve kritik durumdaki hastalar için 20 yoğun bakım ünitesine sahiptir.

COVID-19 hastalarının nasıl tedavi edileceği konusunda özel eğitim alan üç yoğun bakım doktoru, iki acil doktor ve altı genel pratisyen de dahil olmak üzere on üç doktor hastanede bulunmaktadır. Klinik biyolog ve eczacı da hastanede çalışıyor.

Paramedikal personel 69 hemşire, yardımcı personel ise iki üst düzey askeri sağlık görevlisi tarafından yönetilen 39 üyeden oluşmaktadır.

Far’ın ((kraliyet silahlı kuvvetleri) sosyal hizmetlerinden ve diğer bölümlerinden üyeler de destek sağlamak için hastanede mevcuttur.

Hastanenin başhekimi “Tüm personel sorumluluklarının farkında ve ulusal görevlerini yerine getirmeye tamamen hazırlar” dedi.

FAR (kraliyet silahlı kuvvetleri), gerekirse ülke çapında daha fazla saha hastanesi inşa etmeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Ordu , Fas’ta en çok vakanın yaşandığı şehir Kazablanka’ya yakınlığı nedeniyle Benslimane’yi öncelikli bir yer olarak seçti. Askeri hastanenin inşası, Kral VI. Muhammed’in Fas ordusunu koronavirüs krizi sırasında sivillere yardım etmeye çağırmasının ardından geliyor .

Kraliyet bürosundan 22 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Askeri tıp, salgınla savaşma görevinde sivil muadili ile birlikte yer almalı” dedi.

Kral ayrıca sivil ve askeri doktorları “her zaman yaptıkları gibi uyum ve zeka içinde çalışmaya çağırdı, çünkü söz konusu olan Faslıların ve Fas’taki yabancıların sağlığı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: