COVID-19: FASLI ŞİRKETLER MİLYONLARCA GIDA ÜRÜNÜ BAĞIŞLAYACAK

COVID-19: FASLI ŞİRKETLER MİLYONLARCA GIDA ÜRÜNÜ BAĞIŞLAYACAK

Donör şirketler, yeni koronavirüs krizinde ailelere zor durumda yardımcı olacak temel ürünler sunacaklar.

Rabat- Fas’ın gıda endüstrisindeki bir grup şirket, COVID-19’a verilen ulusal yanıtta dayanışma göstererek milyonlarca gıda ürününü yetkililere bağışlayacak .

“Ulusal dayanışma momentumunun bir parçası olarak ve mevcut bağlamda zor durumlarda ailelere yardım etmek için Centrale Danone , Lesieur Cristal, Ain Saiss, Agro Juice Processing, Sultan ve Dari, milyonlarca gıda ürününü yetkililer ücretsiz ”dedi.

Bağışlanan ürünler arasında süt , yağ, şişelenmiş su, şeker , çay , meyve suyu ve kuskus gibi Fas kilerleri için bazı zımbalar bulunmaktadır .

Şirketler, “Yaşadığımız bu eşi görülmemiş krizde dayanışma göstermek her zamankinden daha önemli” dedi.

“Bu girişim yoluyla zor durumlarda ailelere desteğimizi ifade etmek istedik” diye eklediler.

İnisiyatif türünün ilk örneği değil. Bu haftanın başlarında, maden suyu şirketi Oulmes , Fas devlet hastanelerine sağlık acil durumunun sonuna kadar her hafta bir milyon şişe su sağlama sözü verdi .

Mal bağışlarının ötesinde, Fas hayırseverleri, iş adamları ve kamu ve özel kurumları, Fas’ın COVID-19 Yönetim ve Müdahale Özel Fonu’na önemli mali katkılarda bulundular.

Kral VI. Muhammed tarafından yaratılmasından bir hafta sonra, fonun bütçesi katkılar sayesinde iki katından fazla arttı, kaynakları 1 milyar dolardan 2,5 milyar doların üzerine çıktı.

Fon, yeni koronavirüs ile mücadele için gerekli tüm sağlık altyapısı yükseltmelerini kapsayacak. Ayrıca, salgın hastalıklardan en fazla etkilenen ekonomik sektörlerin yanı sıra gelir getirici faaliyetleri askıya almak zorunda kalan vatandaşlara da yardımcı olacak.

Yazma sırasında, Fas, yedi iyileşme ve altı ölüm dahil olmak üzere 225 doğrulanmış COVID-19 vakasıyla Afrika’daki en yüksek enfeksiyon oranlarından birine sahiptir .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: