COVID-19 İLE MÜCADELE: FAS İSTANBUL KONSOLOSLUĞU’NDAN 1.000 KİŞİLİK KONAKLAMA

COVID-19 İLE MÜCADELE: FAS İSTANBUL KONSOLOSLUĞU’NDAN 1.000 KİŞİLİK KONAKLAMA

Fas’ın İstanbul’daki temsili, daha önce koronavirüs krizi sırasında Fas toplumuna yardımcı olmak için Türkiye’de bir izleme ve destek birimi kurdu.

Rabat – Fas İstanbul Başkonsolosluğu , uluslararası uçuşların askıya alınmasının ardından İstanbul’daki otellerde 1.000’den fazla Fas turistinin ağırlandığını söyledi .

Konsolosluk, Türkiye’de mahsur kalan Faslıların konaklaması ve onlara yiyecek sağlanması için İstanbul’daki 16 otelde 479 oda rezerve edildi. 

Diplomatik temsil, İstanbul’daki, zor koşullara tepki olarak dayanışma göstermiş olan Faslıların davranışlarını da övdü.

Ankara’daki Fas büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ile koordineli olarak, daha önce Türkiye’nin Fas toplumuna hayati destek sağlamak için bir izleme ve destek birimi kurdu.

Fas büyükelçiliği de endişelere ve raporlara cevap vermek ve Faslılara önemli yardım sağlamak için Fas toplumuna yardım hatları sağladı.

Türkiye’deki diplomatik temsil, toplumu, Türk makamları tarafından COVID-19 ile mücadele etmek için verilen tüm önlem ve muhafaza önlemlerine sıkı sıkıya uymaya çağırdı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: