“Harika Fas Halkı” İle Karantinada Olmaktan Mutluluk Duyan Yabancılar

Sınırlar kapandığı için Fas’ta mahsur kalan yabancılar, sosyal ağlar, krallık ve Faslılara misafirperverlikleri ve cömertlikleri için teşekkür etmek istediler.

Koronavirüsten etkilenen çeşitli ülkelerin sınırlarının kapatılması, geçtikleri ülkelerde binlerce insanın evlerinden uzakta bloke olmasına neden oldu.

Bazıları, yurtdışında zorla kapatılma deneyimlerini sosyal medya aracılığıyla Oscar gibi belirli bir iyimserlik notuyla paylaşıyor; Faslı karantinayı YouTube sayfası “Español en Marruecos” da anlatıyor.

YouTuber’a göre, şu anda Fas’ta 300 İspanyol mahsur kaldı. İlk başta Oscar, “Dünyanın En Zırhlı Ülkesi” olarak görülen Fas’ın sert ve beklenen önlemlerini ve Faslıların cömertliğini övdü.

“Birçok Faslı bana Fas’ta mahsur kaldığımı söylediğim, için olduğum durumu anlattığım ilk videodan sonra evlerini, yardımlarını, yiyeceklerini sundu” dedi. “Niyetlerinin çok dürüst olduğunu biliyorum, ama şu anda hiçbir şeye ihtiyacım yok. Tüm Faslılara teşekkür ediyorum, “diye ekledi, Fas’ta” insan tarafı toplumda hala çok elle tutulur “dedi.

500 karavan

Bir Hırvat Youtuber, Fas hükümeti tarafından Tangier’deki bir otoparkta kurulan kamp araçları için bir izolasyon kampında mahsur kaldı. Hırvat YouTube sunumunu “Biz 2008 yılından beri tam zamanlı olarak dünyayı dolaşan 5 kişilik bir aileyiz.”

Bu videoda, blogcu bu otoparkta 400 ila 500 arasında karavan bulunduğunu açıklıyor. “Harika, tüm güvenlik önlemleri ve sürdürülebilir bir arada yaşamak için Fas hükümetine minnettarım. Bize su, erkekler ve kadınlar için prefabrik banyolar ve sıhhi tesisler, fırın gibi hizmet veren iki çeşit konteyner ve temel ihtiyaçlar, sebzeler, su, süt gibi ihtiyaçlarımız karşılanıyor ”diyor.

Sitenin güvenlik önlemlerine ilişkin “Yardımcı Kuvvetler, herkesin otoparkının giriş ve çıkışını özenle kontrol ediyor. İnsanların dışarı çıkmasının ana sebebi para aramak, çünkü kamptan çekilme yok. ” dedi.

Gezgin ayrıca, aralarında yüksek yakınlık göz önüne alındığında, kampçıların kirlenme olasılığını merak etti. Ancak ambulans ve itfaiyenin varlığından bahsetti. Diyerek şöyle devam etti: “Benim tarafımda bulaşma durumunda Fas sağlık sistemini hafifletmek için eve gitmek isterdim ve önce vatandaşlarıyla ilgilenmesine izin verirdim.”

Terry ise yaklaşık bir ay önce Fas’a inen bir Amerikalı. YouTube kanalında yolculuğunu ve sınırların kapanmasından bu yana Cherif krallığındaki karantinasını paylaşıyor.

Beş gün önce paylaşılan ve “Fas’ın harika insanlarına” başlıklı bir videoda, “Faslılar için “aşırı nezaket, cömertlik ve misafirperverlik ” ifadelerini kullandı.

“Mevcut küresel krize rağmen, Faslılar topraklarında kalan yabancılara ulaşmaktan korkmuyorlar. Krizin sonuna kadar onları evlerinde ağırlamaya hazırlar. Tüm harika Faslı insanlara, büyük bir teşekkür ederim “, ayrıca özellikle internet kullanıcılarının” samimi ilgisini “takdir etti.

Bu yüzden Faslı internet kullanıcılarından h videolarına yapılan hayırsever yorumlardan etkilenen Terry, minnettarlığını göstermek için bir tane yapmaya karar verdi. “Öyle taşındım ki, bu mesajı sizinle paylaşmak için ertesi güne kadar beklemek zorunda kaldım,” dedi ve “harika Faslı insanlara büyük teşekkür ederim.”

Daha sonra “videoyu izleyen dünyanın geri kalanına” bir mesaj gönderdi: “Bu kriz bittiğinde paradan tasarruf edin, uçak bileti rezervasyonu yapın ve gelip Fas ve sakinlerini keşfetmeye zaman ayırın”.

“Nüfusu harika insanlarla dolu olan bu ülkeyi tanımlamak için yeterli sözüm yok. Yemekler ve manzaralar, insanları gibi harika. İster ailenizle ister yalnız olun, hayal kırıklığına uğramayacaksınız, oraya gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. ” dedi.

Rabat’taki ABD Büyükelçiliği,topraklarında mahsur kalan Amerikalılara ev sahipliği yaptığı için Fas’a teşekkür etti. Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Marakeş’teki tüm Faslılara ve bu olağanüstü ülkeye tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri şefkat ve cömertlik için teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: