Fas’ta Dünya Çapında 18,5 Milyon Yüz Maskesi İhracatı

Rabat – Fas Sanayi Bakanlığı, Bakanlığın 21 Mayıs’ta ihracatına izin vermesinden bu yana Fas’ın 11 ülkeye 18.5 milyondan fazla koruyucu yüz maskesi ihraç ettiğini duyurdu.
Bakanlık, basın açıklamasında 69 şirketin koruyucu yüz maskeleri ürettiğini, dokuma kumaştan yapılmış,% 23’ü dokunmamış malzemeden yapılmıştır.

İç pazarın talebini güvence altına alan Fas, Avrupa’ya yapılan ihracattan başlayarak yüz maskeleri ihracatına izin verdi. Bakanlığa göre, ihraç edilen maskelerin yaklaşık% 33,6’sı Fransa’ya, bunu% 28,5 ile Portekiz ve% 14,6 ile İspanya’ya gitti.

Avrupa’ya ek olarak, Afrika ülkeleri de Fas ürünlerinden yararlandı. Alıcı Afrika ülkeleri arasında Cezayir, Moritanya ve Senegal bulunmaktadır. Meksika ve Suudi Arabistan da Fas maskeleri ithal etti. Koruyucu maskelerin ihracatı hem Fas ürünlerinin sertifikalı kalitesine olan güveni hem de kişisel koruyucu ekipman üretimi sektörü için güçlü bir geliştirme fırsatını temsil ediyor ”dedi.

Faslı mahkumlar yerel pazara ürün tedarik eden ve maske ihraç eden şirketlere ek olarak, Fas pazarına arzda da katkıda bulunuyorlar. Cezaevi Yönetimi ve Yeniden Entegrasyon Genel Komisyonu’na (DGAPR) göre, tutuklular günde 20.000’den fazla maske yapıyorlar.

Kuzey Rif bölgesindeki Taounate’deki eğitim ve entegrasyon merkezlerindeki Faslı kadınlar da günde 1.500 yüz maskesi üreterek ulusal kampanyaya katkıda bulundular. Şimdiye kadar 33.000’den fazla yüz maskesi ürettiler.

Fas Sanayi Bakanı Moulay Hafid Elalamy Mayıs ayı başlarında ulusal stokta en az 15 milyon maskeyi korumanın önemini vurguladı.

Elalamy, ulusal hisse senedi bu kotayı karşıladığı sürece Fas’ın maskeleri ihraç etmeye devam edeceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: