COVID-19: KAZABLANKA FABRİKASI % 100 FAS VANTİLATÖRLERİ ÜRETİYOR

COVID-19: KAZABLANKA FABRİKASI % 100 FAS VANTİLATÖRLERİ ÜRETİYOR

“Bu solunum cihazının tasarımı, redüksiyon motorunun imalatından elektronik kartlara, diğer mekanik parçalara, montaja kadar tamamen Fas yapımıdır.”

Fas’ta bir araştırma ve mekanik hassas mühendislik şirketi olan Rabat – SERMP, sağlık krizinde tıbbi personele ve COVID-19 hastalarına yardımcı olmak için ulusal kampanyaya katkıda bulunuyor .

Kazablanka, Nouasseur’daki Mohammed V Havalimanı’ndaki Teknopol’de bulunan havacılık fabrikası, COVID-19 hastalarına fayda sağlamak için 500 ventilatör üretebildi .

Sanayi Bakanı Moulay Hafid Elalamy fabrikaya yaptığı ziyaretten sonra fabrikada çalışan Faslı mühendislerin gaz maskeleri üretmek için çok hızlı olduklarını söyledi.

“Havalandırma sağlamanın yanı sıra sensörlere sahip olmayı ve daha teknik bir şekilde oksijen göndermeyi sağlayan ikinci versiyondayız” dedi.

SERMP Müdürü Badre Jaafar, bu solunum cihazlarının havacılık yüksek standartlarına uygun olarak üretildiğini söyleyerek buluşa dikkat çekti.

Jaafar, “Bu solunum cihazının tasarımı, redüksiyon motorunun imalatından elektronik kartlara, diğer mekanik parçalara ve montaja kadar tamamen Faslı” dedi.

Yeni yapılan solunum maskeleri, Muhammed VI Politeknik Üniversitesi (UM6P), Sanayi Bakanlığı, Fas Havacılık ve Uzay Endüstrileri Gruplaması (GIMAS), Ulusal Posta Enstitüsü ve Telekomünikasyon (INPT), Fas Bilim, Yenilik ve Araştırma Merkezi (MASCIR), Ulusal Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu (ANRT), Elektronik Yenilik Merkezi ve Aviarail-PILLIOTY-SERMP.

Sanayi Bakanlığının COVID-19 krizi sırasında misyonu, acil sorunlara yenilikçi çözümler bulmak için tüm paydaşların çabalarını koordine etmektir.

Fas, bugüne kadar 97 kurtarma ve 93 ölüm dahil olmak üzere 1.242 COVID-19 vakasını doğruladı.

Fas, 2 Mart’ta ülkede patlak vermesinden bu yana COVID-19’a karşı katı önlemler uyguluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: