SAHARA ÇÖLÜ'NDE YAPILACAK 7 ŞEY

SAHARA ÇÖLÜ’NDE YAPILACAK 7 ŞEY

Dünyanın en büyük ve en kurak çöllerinden biri olarak, dünyada Sahra Çölü gibi çok az yer olduğunu söylemek doğru olacaktır. Macera, eğlence ve eşsiz güzellikleri size sunan farklı altın tonlarındaki sonsuz kum tepeleri, hayatınızda en az bir kez yaşamanız gereken bu deneyim için mükemmel bir ortamdır.

Çoğu insan Sahra Çölü’nü ziyaret etmek ve bir devenin sırtında burayı keşfetmek ister. Bu kesinlikle heyecan verici bir macera olsa da, çölde yapabileceğiniz çok daha fazla şey olduğunu bilin. Önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

SAHARA ÇÖLÜ’NDE YAPMANIZI ÖNERDİĞİMİZ 7 ŞEY

ATV Sürmek

Sahra Çölü, en güzel haliyle doğanın tadını çıkarmak için en pastoral yerlerden biridir. Kendi dörtlü bisikletinizi kiralayıp ve kumlu tepeleri keşfetmek için bir rehber yardımıyla 1 veya 2 saatlik bir yolculuk rezervasyonu yapabilirsiniz. Yerel köyleri ziyaret edip, palmiye bahçelerini görebilir veya Sahara Çölü’nü dört tekerlek ile keşfederken sizi çevreleyen altın manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Çölde Spa Günü

Merzouga halkı, Sahra kumunun iyileştirici özelliklerine inanır ve ziyaretçilere de bunları kendi yararlarına nasıl kullanacaklarını öğretirler. Güneş doğarken çöl kumlarında delik açıyorlar ve ziyaretçiler 30 dakikaya kadar bu kumun altında uzanarak çöl spasının keyfini çıkartabiliyorlar. Bu esnada Berberi köylüler su içmenize yardımcı oluyorlar. Bu “kum banyosu” nun kaslara, ağrıyan uzuvlara ve hatta bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenir  ve en çok yaz aylarının sıcağında etkilidir. Bu dünyadaki en geleneksel spa olmayabilir, ancak kesinlikle Sahra’yı deneyimlemenin ilginç bir yoludur.

Yıldız İzleme

Sahra Çölü’nde yapılacak şeylerin içinde muhtemelen en büyülü olanı yıldızları izlemek olacaktır. Görünürde ışık kirliliği olmadan yıldızlı Sahra Çölü’nün gökyüzünü net bir şekilde göreceksiniz. Sayısız yıldızların, masmavi gökyüzünün ve gece çöktüğünde etrafınızdaki sağır edici sessizliğe hayran kalacaksınız. Wannabe gökbilimcileri için, gezegenleri, takımyıldızları ve hatta Uluslararası Uzay İstasyonu’nu bulmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir yıldız izleme uygulaması indirdiğinizden emin olun.

Kum  Sörfü

Sörf yapmak için gerçekten bir okyanusa ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz? Sahra Çölü’nde, kum tepeleri kendi kum / kar tahtanızda veya kum kayakta sörf yapmak için mükemmel dalgalar haline gelir. Sadece uyuyan kampınızdaki devasa altın tepelerden birini seçin ve eğlence başlasın. Ama unutmayın burada kayak asansörü yok, bu yüzden her seferinde kum tepesine geri dönmeniz gerekecektir.

Kamp Ateşinin Etrafında Oturmak

Bu şaşırtıcı gelebilir, ancak Sahra’da toplanacak çok sayıda ölü odun ve kuru çalı bulunur. Ve ateşinizi devam ettirebilmek için ihtiyacınız olan tek şey bu. Kış gecelerinde sıcaklık düştüğü zaman, bu kamp ateşi sizi sıcak tutmanın en iyi yolu olacaktır. 

Yılın geri kalanı, kamp ateşi parlayan köz üzerinde barbekü yapmak ve yıldızların altında lezzetli bir yemek keyfini için mükemmel bir mekandır.

Deve Binmek

Fas’ta deveye binmek yaşayacağınız en ilginç seyahat deneyimlerinden biri olacaktır. Bir deveye binmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Develer oldukça iyi eğitilmiş ve sağlıklıdır. Ayrıca çöl kampında yıldızların altında bir gece geçirmeniz de tavsiye edilir. Bu konuyu ayrıca ele alacağımızdan emin olun.

    Sahra’da Gün Doğumu ve Gün Batımı

Gün batımları ve gün batımları dünyanın herhangi bir köşesinde güzeldir, ancak gökyüzünün sıcak renklerinin Sahra’nın altın tepelerini boyaması konusunda büyülü bir şey vardır. Kumların etkileyici bir şekilde değişen rengini izlemek için gün batımından veya daha iyi günbatımında kum tepelerine yürüyün. Bu değişen manzara sizi hayrete düşürecek ve belleğinize ömür boyu bir iz bırakacaktır.

Sıcak Hava Balonu

Sıcak Hava Balon turu,  berberi köylerinin, çöl vahasının, derin vadilerin ve Yüksek Atlas dağlarının muhteşem manzarası üzerinde otantik ve egzotik deneyimi sunuyor. Çeşitlendirilmiş manzaranın farklı renklerin nefesinizi keseceğinden emin olun. Bu kaçırılmaması gereken bir etkinliktir.

Fas’ta gökyüzünde kahvaltı yapın

Bu özel sıcak hava balonu uçuşu ile Fas’ta gökyüzünde kahvaltı yapabilirsiniz. Gurme kahvaltıda Fas çayı ve taze meyve suyu yudumlarken renkli manzaranın keyfini çıkarın. Gökyüzü masanızda otururken pilot sizi Jbilet dağları, Marakeş ve çarpıcı Atlas Dağları manzarasında yönlendirecektir. Düşük rakımlarda köyleri, vadileri ve çiftlikleri görebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: